دست نوشته های یک بیوتن

یادداشت های شخصی محمدرضا سلطانی

دست نوشته های یک بیوتن

یادداشت های شخصی محمدرضا سلطانی

سلام خوش آمدید

فتواهای صد من یک غاز!

جمعه, ۱۰ آذر ۱۳۹۱، ۰۷:۴۹ ب.ظ

رفاعه: قرار ما این نبود ابو اسحاق!

مختار: قرار ما چه بود؟!

رفاعه: تو شعائر قیام را فدای مصلحت اندیشی های سیاسی کردی. ظاهرا شیرینی حکومت به کام جنابتان مزه کرده؛ جماعتی که حکم به زندانی کردنشان دادی همه تن سوختگان و دل سوختگانی هستند که به جرم ارادت به علی یک جای سالم در بدنشان نمی بینی! آنها سگ و سگ توله ای را کشتند که گیرم در خون حسین دخالتی نداشته اما کم هم ظلم نکردند به مریدان علی. چطور شده ابواسحاق از "اجرای عدالت" این همه پریشان شدند!

مختار: قرار باشد هرکس "با فتوای خود" شمشیر بکشد و اجرای عدالت بکند سنگ روی سنگ بند نمیشود این چه منطقی است که شما دارید؟!

رفاعه: این شمایید که با منطقتان نمک به زخم داغ داران حسین می پاشید، شما به خاطر قصاص از قاتلین حسین قیام کردید به این مردم وعده خون خواهی دادید ، پس کو؟!

مختار: بن شداد، من بنا ندارم ثمره "قیام شیعه" را با تند روی ها و ندانم کاری های شما "نابود" کنم، شیعه از دست فتواهای ناسنجیده امثال شما کم غرامت نداده. هیچوقت ضرورت های زمانه خود را درک نکردید، اگر بگویم خون مسلم ابن عقیل به گردن امثال شماست اغراق نکرده ام، هیچوقت! هیچوقت بر صراط عدالت حرکت نکرده اید، نه در عین الورده، نه در کربلا و نه امروز. همیشه یا افراط کرده اید یا تفریط. اگر خود را شیعه علی می دانید و اگر می خواهید حکومت یاران علی بعد از سی سال شکست و تلخ کامی نتیجه بدهد، بروید و با خود و خدایتان خلوت کنید و در کاری که در آن جاهلید و علم ندارید دخالت نکنید و فتواهای صد من یک غاز ندهید!

 

تاریخ جمهوری اسلامی -برخلاف آنچه بسیاری دوست دارند از آن ترسیم کنند- نشان می دهد هر چند هستند کسانی که دوست دارند بزرگترین خطرات و آفات انقلاب را طیف هایی بدانند که به مقابله با ولایت فقیه پرداخته اند، اما بزرگترین مشکلات و هزینه ها برای انقلاب معمولا از جانب عده ای به ظاهر "خودی" صورت می گیرد که همیشه افراط می کنند. عده ای که به اسم ولایت، فقط چهره ولایت فقیه را تخریب می کنند و به اسم حزب الله، حزب اللهی را یک آدم متحجر در جامعه معرفی می کنند.

از آنجایی که این آدم های متحجر هیچ گاه حقیقت دین و منطق آن را نفهمیده اند، متاسفانه یادگرفتند با دکان دین، فتواهای صد من یک غاز خودشان را انجام دهند و برای همه خط و نشان بکشند. این جماعت از امام  خمینی "تو غلط می کنی قانون را قبول نداری" اش را نشنیدند و فقط علمی دستشان است به نام بند میم وصیت امام که هر وقت تهدیدهای آنها جواب ندهد یا احساس کنند به کمی چاشنی نیاز دارد، از آن استفاده می کنند. گروهی که از سیاست فقط تهدید و نعره زدن هایش را بلدند، چه به مقوله فرهنگ؟!

از آنجایی که این گروه که تمام تصمیماتشان را بر اساس احساس می گیرند با تغییر احساساتشان، جهتشان را هم عوض می کنند. این جماعت همچنان که در تاریخ زیاد آمده بالاخره از آن طرف بام می افتند. یک نمونه آن را می توان صانعی دانست، کسی که زمانی به گشت های انصارلله می گفت "ضد انقلاب باید از شنیدن نام اوین بلرزد"و حالا برای سبزها شده مدافع زندانیان و بانوان! نمونه دیگرش به یاد این روزها، رفاعه ایست که پس از تغییر جهت، به دلیل "دشمنی با مختار"سر از "دوستی با قاتلین حسین"در می آورد.

 

بخشی از بیانیه گروه موسوم به انصار حزب الله: سازمان اجرایی انصار حزب الله تهدید کرده است اگر مجوز نمایش این فیلم تا پایان وقت اداری امروز باطل نشود، به بند میم وصیت نامه امام (ره) عمل خواهد کرد... اما با گذشت "یک ماه" از اعلام وصول شکایت "امت حزب‌الله" هنوز هیچ نشانه‌ای از رسیدگی به این شکایت مشاهده نمی‌گردد... سازمان سینمایی رسما آغاز نمایش عمومی کثیف‌ترین فیلم ساخته شده در حلقه مجموعه فیلم‌های موجود با موضوع خیانت را از هشتم آذرماه سال جاری اعلام نموده است... بدینوسیله هشدار می‌‌دهد که این سازمان موظف به پیروی از احکام اسلام و رای علمای دین بوده و دراین راستا تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه ۷ آذر مهلت دارد حکم لغو مجوز نمایش عمومی فیلم کثیف "من مادر هستم" را اعلام نماید؛ در غیر این صورت مردم متدین با اقتدا به امام شهیدشان "راسا" وارد عمل گردیده و با عمل به ترتیبات بند "م" وصیتنامه امام خمینی(ره) اعتراض خود را در عرصه عمل و با تحصن در مقابل ساختمان وزارت ارشاد ادامه خواهند داد.

جماعتی که اصلا نمی فهمند فاصله حق و باطل چقدر است و با یکی دو خبر می شود کوکشان کرد تا از بند میم وصیت امام بگویند!

از آقایان خواهش می کنم که دست از این خوی ناپسند تهدید و تحمیلگری دست بردارند و فتواهای صد من یک غازشان را برای خودشان نگه دارند. با جماعتی روبروییم که ندیده فتوا صادر می کنند!


پی نوشت:


تجمع جامعه‌ صنفی تهیه کنندگان سینما علیه انصار حزب‌الله
نظر میرکریمی درباره فیلم جنجالی جیرانی
  • محمدرضا سلطانی

بند میم وصیت نامه امام

نظرات (۱)

سلام
حالا فکر کنید یکی مثل من باید با همچین آدمایی توی یه دانشگاه باشه
اصلا تصورش هم براتون باید سخت باشه

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی